مطالب جدید

حرکات آکروباتیک ربات های MIT

خرداد / 24 / 1400
ایجاد ربات هایی که بتوانند حرکات آکروباتیک مانند تلنگر زدن یا پرش های پیچیده را انجام دهند بسیار چالش برانگیز است.

این ربات از احساس انسان‌ها باخبر است

خرداد / 24 / 1400
گروهی از محققان موفق به توسعه یک ربات انسان نما شده‌اند که همانند یک کودک به نظر می‌رسد و قادر به خواندن و درک احساسات انسان‌ها است.

روبات عنکبوتی آکروبات‌باز هم از راه رسید

خرداد / 14 / 1400
محققان یک شرکت آلمانی با الهام از یک عنکبوت روباتی ساخته‌اند که ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد.

شناسایی محیط های خطرناک با سگ بوستون داینامیکس

خرداد / 12 / 1400
محققان "دانشگاه هریوت-وات" اسکاتلند در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یک سگ رباتیک چهار پای پیشرفته شده‌اند. این ربات به متخصصان کمک می‌کند تا بفهمند چگونه انسان‌هایی که در محیط‌های خطرناک مانند سکوهای...

رباتی که آفت ها را نابود می کند

خرداد / 10 / 1400

دانشمندان "دانشگاه مندل" در برنو نمونه اولیه‌ یک ربات را تولید کرده‌اند که حشرات مضر برای محصولات کشاورزی را شناسایی و از ماده شیمیایی مناسب و کافی برای از بین بردن آنها استفاده...

واکنش به چهره انسان‌ها با این ربات

خرداد / 10 / 1400
سالها است که دو فناوری هوش مصنوعی و رباتیک باعث ایجاد نورآوری و ابزارهای نوین شده است و دانشمندان با ترکیب این دو زمینه کاملاً پیچیده توانسته‌اند سیستم‌های رباتیک خاصی ایجاد کنند که می‌توانند به تنهای...

با ربات Ebo تماس ویدئویی بگیر

اردیبهشت / 24 / 1400

آخرین ربات خانگی شرکت (Enabot) میتواند تماس های ویدیویی از راه دور ایجاد کند و به کاربران اجازه می دهد در مکان های دیگر به گفتگو و گپ بپردازند.

ساخت ماژولی که روبات‌ها را متحول می‌کند

اردیبهشت / 21 / 1400
محققان یک شرکت روباتیک، ماژولی ساخته‌اند که می‌تواند روبات‌ها را متحول کند.

ساخت ربات خودران کشاورزی برای کندن علف هرز

اردیبهشت / 08 / 1400

رباتی موسوم به "Autonomous Weeder" با استفاده از لیزر قادر است در هر ساعت ۱۰۰ هزار علف هرز را از زمین‌های کشاورزی بیرون بکشد. این ربات با گازوئیل کار می‌کند و می‌تواند به ص...

سگ بوستون داینامیکس سر از ارتش فرانسه درآورد

فروردین / 22 / 1400
ارتش فرانسه مشغول آزمایش سگ های رباتیک شرکت بوستون دینامیکز است و از آنها برای ارتقای آگاهی سربازان از چالش های آینده استفاده می کند.

ترس بسیاری از افراد با دیدن حرکت گروهی ربات‌ها

فروردین / 18 / 1400

اخیرا یک کاربر کلیپی از ربات‌های شرکت رباتیک چینی "Unitree" به اشتراک گذاشت که در آن یک گروه بزرگ از ربات‌های چهار پا در حال حرکت یکپارچه هستند.

ربات "سوفیا" صاحب یک خواهر جدید شد

فروردین / 14 / 1400
"سوفیا"(Sophia) ربات انسان نمایی است که توسط شرکت هنگ‌کنگی "هانسون رباتیک" طراحی و توسعه یافته‌ و برای ظاهر و رفتار انسان مانندش مشهور شده است.

ربات خودران Stretch بوستون دینامیک معرفی شد.

فروردین / 10 / 1400

بوستون داینامیکس (Boston Dynamics)، سازنده ربات شبیه به سگ اسپات (Spot) از یک ربات جدید به نام «Stretch» (استرچ) رونمایی کرده که وظیفه‌اش جابه‌جایی جعبه‌ها در انبار است.<...

رباتی که زباله های هسته ای را جمع آوری می کند

فروردین / 10 / 1400
یک ربات خودران موسوم به "A212" قادر است زباله‌های هسته‌ای زیر آب را جمع‌آوری کند و نیاز به اعزام انسان به محیط‌های خطرناک اینچنینی را برطرف سازد.

۲ مخترع کنیایی بازوی رباتیک قابل کنترل با ذهن ساختند

اسفند / 24 / 1399
دو مخترع اهل کشور کنیا یک بازوی رباتیک آینده‌نگرانه اختراع کرده‌اند که می‌توان آن را با امواج مغز کنترل کرد. این دستگاه می‌تواند انقلابی در نحوه تعامل افراد دارای معلولیت با جهان ایجاد کند.

کانسپت رباتیک بدون سرنشین هیوندای معرفی شد

بهمن / 23 / 1399

شرکت کره ای هیوندای در راستای ایده خود برای تولید خودروهای رباتیک تبدیل‌شونده، کانسپت جدیدی را در قالب استودیو طراحی نیو هورایزنز تأسیس کرد.

شکار کروناویروس با ربات چهارپا

بهمن / 19 / 1399
زمانی که مدارس، فروشگاه‌ها و ادارات در سراسر جهان به‌طور کامل بازگشایی شوند، چه کسی روزانه این محیط‌ها را ضدعفونی خواهد کرد؟ پاسخ این سوال می‌تواند یک ربات بزرگتر از یک سگ متوسط باشد.

رباتی که در بیمارستان کودکان را می‌خنداند

بهمن / 19 / 1399

یک ربات لطیفه‌گو که مسئول نظافت است به بیمارستان‌ها فرستاده شده تا بتواند لبخند بر روی لب بیماران بیاورد و به آن‌ها در مبارزه با ویروس کشنده‌ی کرونا کمک کند.

ربات بوستون دینامیک می تواند خودش را شارژ کند

بهمن / 15 / 1399

شرکت بوستون داینامیکس امروز از نسخه جدید ربات اسپات با نام «Spot Enterprise» رونمایی کرد .

ساخت اسکلت رباتیک برای بهبود توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی

بهمن / 12 / 1399

تیمی از پژهشگران نیوجرسیدر بررسی جدیدی دریافتند که آموزش راه رفتن با اسکلت‌های رباتیک می‌تواند به بهبود توانبخشی در افراد مبتلا به سکته مغزی کمک کند.